Як забудовнику оптимізувати рекламні бюджети і збільшити кількість клієнтів

Забудовнику, кожного року ти змушений піднімати рекламний бюджет, щоб продавати ту саму кількість квартир.

Ціни на білборди, радіо, Інтернет та інші інструменти постійно піднімаються через податки та конкуренцію. Відповідно, зростає ціна кожного залученого клієнта, який купив квартиру. Буквально нещодавно мені сказали, що у львівського забудовника річний бюджет цього року зріс на 37%.

В тебе так само? Хочеш викидати менше грошей і отримувати ту саму кількість клієнтів?

То читай далі...

Скільки витрачають забудовники
на рекламу?

У середньому, 2018 року забудовники на залучення 1 клієнта, який купив квартиру, витратили від 1000$ в таких містах, як Львів, й від 3000$ – в Києві. Хочу наголосити, що це середня «температура по лікарні». Тому що у Львові є також ті, хто витрачає 3000$, а у Києві ті, хто максимально оптимізував маркетинг та продажі, і отримує клієнтів за 500$.

Що робити у випадку, коли ви хочете зменшити рекламні бюджети, або за ті ж бюджети отримати більше покупців? Перш за все, спробуємо зрозуміти, яка наразі ситуація. Підсумовуємо місячні витрати на маркетинг і на всіх, хто його забезпечує, та ділимо на кількість проданих квартир. Супер, у нас є ціна клієнта.

Які фактори впливають на цю цифру?

  • Є фактори, пов'язані суто (поміняти слова місцями) з рекламною діяльністю. Серед них: правильний вибір рекламних каналів, раціональний розподіл бюджетів на них, ваша стратегія та пропозиція.
  • Є фактори, пов'язані з продажем. До прикладу банальне: чи берете ви слухавку. Також це умотивованість менеджера.
  • Третій тип факторів – це все, що пов'язане з продуктом. Клас житла (економ, комфорт, преміум), цінова політика, розташування, інфраструктура і так далі. Про ці фактори найчастіше забувають, і роблять винними у поганих продажах маркетологів чи відділ продажу.
Але, на жаль, якщо ви не вгадали, на які квартири зараз є попит, по якій ціні та в якому місці, то ваші рекламні бюджети будуть вищими.
Просто тому, що якщо у вас "гівно-продукт", відповідно купляти його ніхто не хоче.
Краще це не забувати.

Реклама тільки прискорює процес продажу, вона не вирішить питання на вашу користь, якщо ви не взяли слухавку чи ще на етапі проектування помилилися.

А тепер до теми...

Як забудовнику швидко оптимізувати бюджет?

Найбільша проблема в розподілі бюджетів по рекламних інструментах.
Найбільший бюджет йде зазвичай на зовнішню рекламу - від 70% і вище. Переважно вище :)

Білборди добре працюють, щоб збільшити впізнаваність бренду та створити мінімальну зацікавленість. На жаль, контакт з бордом триває 3 секунди, тому рідко хтось записує номер телефону та дзвонить. Відповідно, щоб спонукати людину зателефонувати або прийти в офіс, треба її бомбардувати бордами, і не мені вам говорити, скільки коштує один борд у вашому місті.

Іншими словами, ціна одного дзвінка, отриманого через зовнішню рекламу, може досягати декілька тисяч гривень.

На рахунок радіо – та сама історія. Водночас з допомогою цього інструменту реклами, ви отримаєте ще менше дзвінків, тому можете не витрачати зусилля і не прописувати номер телефону в аудіо ролики.

У середньому, по Києву ціна звернення в компанію складає 800-1000 грн. (це зі всіх каналів).

Дещо маю сказати на захисти на захист брендової реклами. Вона працює і це видно навіть в цифрах. У відомих компаніях ціна заявки з Інтернету може бути в 2 рази нижчою, ніж у невідомого забудовника. У нас, наприклад, ціни заявок для компаній з розкрученим брендом починаються від 50 грн., коли для невідомих – вони від 100 грн. Це тому, що побачили на бордах по місту забудовника, а в інтернеті шукають вже додаткову інформацію, і тільки потім залишають заявку або телефонують. Це прекрасна робоча схема, коли у вас все працює, і ви охоплюєте клієнтів зі всіх каналів.

Однак, коли є потреба у оптимізації рекламного бюджету, рекомендую вибирати інструменти, заточені на те, щоб отримувати дзвінки та заявки напряму, і зменшувати витрати на брендову та PR-рекламу.

Якщо ви невелика компанія, і у вас декілька об'єктів, то рекомендую взагалі зменшити до мінімуму зовнішню рекламу, наприклад, залишити тільки різного роду навігаційні щити до офісу та на самих об'єктах. Так зробив один з наших клієнтів, · який витрачав близько 100 тис. грн. у місяць на борди, коли ми почали співпрацю. І кількість продажів його зовсім не радувала, плани не виконувались, інвестори були невдоволені. Протягом кількох місяців компанія відмовилася від зовнішньої реклами. Бюджет було перенаправлено на рекламу Facebook. Тепер у середньому, він складає близько 50 тисяч гривень і приносить 10-12 продажів в місяць.

План виконується – всі щасливі.

Так, ви правильно зрозуміли, ціна залученого клієнта включно з нашою роботою становить менш ніж 200$. Звісно, це не тільки наша заслуга, а й керівництва компанії. Просто «склалися всі зорі»: маркетинг, продажі та продукт.

Історія про те, що якщо хочете заощадити на рекламному бюджеті, то спрямовуйте його на інструменти, які будуть генерувати вам прямий і контрольований потік звернень.

Не будемо винаходити колесо – використовуйте контекстну рекламу в Google та таргетовану рекламу в актуальних на сьогодні соц. мережах: Facebook, Instagram, Youtube. Та буде вам щастя!


Маркетинг для забудовників
з гарантією результату
Отримай презентацію з кейсами і цінами та дізнайся за 24 години від маркетолога скільки потенційних клієнтів можемо гарантовано залучити для вашої компанії.
Залишився один крок
Вкажіть правильний номер телефону, підключений до месенджерів (WhatsApp - Viber - Telegram), так ми зможемо відправити вам презентацію з кейсами і цінами
Ваші дані в безпеці і не будуть передані третім особам
АГЕНЦІЯ
БАЗА ЗНАНЬ
ПОСЛУГИ
© 2019 Visione Interna
Facebook реклама
Google реклама
Створення сайтів
CRM-системи
Made on
Tilda