Аналіз ринку для забудовників. Як не обанкротити починаючу компанію.

Мінімум раз в місяць звертаються забудовники, в яких неліквідні об'єкти.
Я не про 10% непроданих квартир на здачі ЖК. А про те, коли будинок вже рік будується, а продано 20% квартир або про котеджні містечка з грандіозними планами, а продали тільки своїм друзям та родичам, а все решту стоїть мертвим грузом.

На початках своєї діяльності я свято вірив, що чудо інтернет-реклама може продати все. Запускав такі проекти та брав за це гроші за свої послуги. Клієнти дзвонили, приходили на зустрічі, але місяць за місяцем продаж не було.

Потім подумав, що неправильно брати гроші за послугу, яка не приносить результату та запускав рекламу за відсоток від продаж для таких проектів, де було видно складну ситуацію. Це не міняло факт, що продаж це не давало і я дурно тратив свій час та ще заробляв погану репутацію за те, що хотів допомогти.

Останнім часом я просто відмовляю забудовникам, в яких проект не відповідає ринку. Є звісно випадки, що я все рівно берусь, наприклад, мені дуже імпонують власники та хочеться їм допомогти, але в цьому випадку ні про гроші, ні про відсотки не іде мова.

Прийшло розуміння, що маркетинг - це прискорення долі продукту.

Якщо ваш проект відповідає ринку та ціна адекватна, то ваші квартири чи будинки будуть продаватися самі. Клієнти вас помаленьку будуть знаходити та приносити гроші.

В такому випадку маркетинг буде корисним, бо він покаже більшій кількості людей, що у вас хороша нерухомість та прискорить продажі.

Якщо зовсім нічого не продається і навіть родичі ваші там купити по знижках не хочуть, то і маркетинг вам не поможе.

Хто переважно будує неліквідну нерухомість?

Якщо одною фразою, то це люди, які думають, що добре розбираються в будівництві.
Думати так вони мають повне право, бо переважно це будівельники зі стажем або ті, хто близький до цього бізнесу. Вони думають, що основне це збудувати ЯКІСНО і це все, про що вони говорять безперестанку.

Насправді, це далеко не самий важливий фактор для успішного девелоперського бізнесу. В Maccdonalds не самі смачні бургери, в Starbucks не сама якісна кава, але гроші вони заробляють.

Признатися собі, що ти не все знаєш завжди важко, але деколи це може зекономити роки нервів та великі гроші.

Що розуміють лідери ринку та не розуміють починаючі гравці?

Успішний забудовник це не той, хто якісно навчився будувати. Всі кого я зустрічав, хто клявся, що в них саме якісне будівництво, мали серйозні проблеми з продажами, тому що вони так якісно набудували.

Успішні девелопери це ті команди, які навчилися робити аналіз ринку та прогнозувати де і на що саме буде попит, шукати потрібну ділянку, а не ту, яка найдешевша, підбирати архітектурне бюро, яке зробить проект, який буде подобатися клієнтам, підібрати генпідрядника на будівельні роботи, прорахувати фінансову модель, щоб не піти в мінус, побудувати відділ продажу, який не буде зливати клієнтів та найняти маркетологів, які не будуть спалювати бюджети, а будуть генерувати потік клієнтів.

Якщо у вашій команді немає цих компетенцій, то єдине чого ви можете добитися це те, що заморозите гроші інвесторів у вашій будові надовго, а потім, в кращому випадку, вийдете в нуль.
Маркетинг для забудовників
з гарантією результату
Отримай презентацію з кейсами і цінами та дізнайся за 24 години від маркетолога скільки потенційних клієнтів можемо гарантовано залучити для вашої компанії.

Як починаючому девелоперу зробити аналіз ринку?

Залежно на якому ви етапі.
Якщо з нуля і тільки думаєте про то, що хочете будувати, то вам потрібно зрозуміти, на яку саме нерухомість зараз є попит та в якій вона ціновій категорії. Це зробити можна як безкоштовно, так і платно:
- Поговорити з експертами ринку. Підійдуть ріелтори, керівники відділів продажу та власники девелоперських компаній.
- Таємний покупець. Прикинутися клієнтом та обдзвонити відділи продажу, попитати особливо про здані об'єкти або близькі до здачі, дізнатися, який залишок непроданих квартир та чи затягували будівництво чи ні, скільки часу об'єкт в продажу.
- Замовити аналіз ринку в профільних організаціях.

Якщо ви читаєте цю статтю на етапі, коли у вас вже є проект, то можете стикнути вашу пропозицію з ринком - запустити рекламу. Найшвидший метод, це зробити сайт на одну сторінку на кілька блоків та запустити таргетовану рекламу Фейсбук + Інстаграм на мінімальний бюджет, пару сотень доларів. І спробувати продати. Якщо ніхто не буде дзвонити та лишати заявки, то краще задуматися. А якщо є зустрічі та люди зацікавлені, то можна продовжувати. Та краще зібрати в них зворотній зв'язок, покращити проект, а потім аж приступити до будівництва.

Не починайте будувати те, що вам подобається, а робіть аналіз ринку та будуйте те, на що є попит.
Залишився один крок
Вкажіть правильний номер телефону, підключений до месенджерів (WhatsApp - Viber - Telegram), так ми зможемо відправити вам презентацію з кейсами і цінами
Ваші дані в безпеці і не будуть передані третім особам
АГЕНЦІЯ
БАЗА ЗНАНЬ
ПОСЛУГИ
© 2019 Visione Interna
Facebook реклама
Google реклама
Створення сайтів
CRM-системи
Made on
Tilda