Як розробити ефективний сайт девелоперу та не втратити гроші?

Сьогодні буде болюча для мене тема: САЙТИ. Болюча вона мабуть для всіх сфер бізнесу, не тільки для девелоперів, але розбиратися з ситуацією будемо на їх прикладі.

Основна проблема сайтів це те, що їх роблять довго, дорого і хуйово. А потім ще додається етап правок :)

Поговоримо про біль, філософію та цифри. Вкінці статті ви будете знати на що звертати увагу при розробці сайту та як не попасти на гроші.

Як зазвичай відбувається розробка сайту?

Сайт - це, мабуть, перший рекламний інструмент, який розробляється девелоперами при запуску нового житлового комплексу. В більшості випадків, це роблять бо так треба, без розуміння конкретної цілі, з якою його реалізовують.

Тому технічне завдання підрядникам, мабуть, звучить так: "дивіться як зробив конкурент, хочу так само, але краще".

І вам його так і зроблять крутішим, якщо у вас більший бюджет і ви знайшли тих програмістів, які так вміють.

Якщо ви бідний або жадний забудовник, то візьмете сайт за 2-3 тисячі доларів або менше, його будуть робити 2-3 місяці. А якщо ви багатий забудовник, то оплатите 10-20 тисяч доларів і це займе більше, ніж півроку.
Вони будуть відрізнятися якраз тим, що один буде виглядати дешевше і простіше, а другий по-багатому та насичений багатьма новітніми фішками.

Проблема в тому, що клієнтів з тих двох сайтів буде однаково, незалежно від того чи його робила топова студія, чи ваші сусіди.

Чому така ситуація? Основні причини є 2: постановка задач та вибір підрядника.

Постановка задач. Якщо ви просто замовили сайт і не було ніяких побажань з вашої сторони, то вам зроблять сайт-візитку, який буде чисто з ціллю проінформувати або здивувати людей, які на нього зайшли. Рекламуватися на такий тип сайту буде невигідно та нерозумно.

Вибір підрядника. Логічно, що за сайтом ідуть в агентства, які займаються сайтами. В основному, в них працюють програмісти. А програмісти що роблять? - Правильно, програмують. Програмування - це останній етап створення сайтів. Перед ним іде дизайн, а ще раніше прототип, який мав би складатися трьома спеціалістами: маркетологом, копірайтером та замовником (людина, яка добре розуміє продукт, що продають).

Іншими словами, програміст - це людина, яка складає цеглу, а ви прийшли і довірили йому роботу архітектора, дизайнера та інженера. І, при тому, очікуєте отримати сучасний, інноваційний, красивий та енергоефективний житловий будинок. Вам може звісно пощастити і все у вас буде супер, але в більшості випадків - ні. Ще можуть бути веб-студії, де є програмісти, дизайнери та копірайтери. Але маркетологи, які розбираються в конверсії, це вже рідко. Хіба що це вже суто рекламне агентство, яке заточене на результат.

Якщо ви робите дорогий сайт, то швидше за все, в команді, яка буде працювати над сайтом, є всі необхідні компетенції, але бракує саме вашого правильного ТЗ. І якщо ви не працюєте напряму з власником, який розуміє, що вам сайт потрібен для отримання клієнтів, то ніхто вам сам не запропонує правильне рішення. Іншими словами, непрофесійний замовник отримує непрофесійний результат.

На цьому етапі ви мали би зрозуміти, що цілі сайту для забудовника бувають дві: для понтів (проінформувати або здивувати) та для отримання звернень від клієнтів.

Крута українська студія, яка робить супер-сайти для понтів, кращих важко знайти - vintage.сom.ua

Російська студія, яка робить сайти, орієнтовані на результат та рекламу - lp.next-team.ru

Це студії, які саме мені подобаються, я від них гроші не отримую за рекомендації. Можна багато інших знайти в інтернеті, було б бажання.

Про рекламу на необдумано розроблений сайт

Коли девелопер звертається за рекламою, я перш за все дивлюся на його сайт, щоб оцінити чи підходить він.

9 з 10 випадків - ні. А якщо запустити на нього рекламу з будь-якого джерела, то результат буде мінімальний. Дзвінків багато не буде, хіба що у вас бюджети колосальні.
Причина в тому, що конверсія сайту в дзвінок дуже низька. Було дослідження від calltouch, де аналізували 300 сайтів новобудов з Москви за рік. Середня конверсія в дзвінок була 0,8%.
Це банально означає що ви, щоб отримати 8 дзвінків, мусите заплатити за 1000 переходів на сайт. 1 клік може коштувати в середньому від 0,10$ до 1$, в залежності від міста та сегменту вашої нерухомості.
1 дзвінок в таких містах як Москва коштує від 50$ до 250$ в середньому, залежно від класу об'єкту. В менших містах ціни скромніші, але і маржа продукту менша.

Починаєте розуміти в чому проблема та яку задачу треба ставити веб-студії при розробці сайту, якщо вам потрібно залучати клієнтів?

Основний показник ефективності сайту: Конверсія

Конверсія - це співвідношення відвідувачів сайту та тих, хто звернувся у вашу компанію (дзвінок, заявка, написав в чат і т.д.)

Від чого залежить цей показник? Про це часто забувають, але залежить він від 2 складових:

- Трафік. Люди, які відвідують наш сайт, можуть бути різними і попадають вони на нього з різних джерел. Кожен рекламний канал приводить людей, які можуть бути більш або менш цільові та гарячі. Логічно, що люди, які перейшли зі спеціалізованих порталів на наш сайт вже не перший день шукають собі житло. Вони вже проаналізували різні ЖК та більш свідомі, тому імовірність, що вони залишать заявку вища. В протилежному варіанті - в нас медійна реклама на інформаційних сайтах, користувач не шукає квартиру, а просто побачив банер та з цікавості клікнув на нього, імовірність того, що він залишить заявку досить низька.

Кожен рекламний канал буде давати користувачів, які будуть конвертуватися з різним відсотком на тому ж сайті.

Це не означає, що є погані канали, а є хороші. Кожен по-своєму хороший та виконує певну ціль. Головне, розуміти як їх використовувати. Для вас як для замовника послуг це не так важливо, якщо ви орієнтуєтесь на кінцеву вартість залученого потенційного клієнта.

- Сайт. Факторів досить багато.
Перший з них, це швидкість завантаження: до 3 секунд є оптимальним; якщо 3-5 сек., то є втрати людей, які не дочекалися, але вони незначні; при завантаженні більше 5 секунд різко починає падати кількість користувачів, які дочекались та продовжила перегляд сайту.

Другий фактор. Мобільність та кросбраузерність - сайт має відображатись коректно на всіх пристроях. Згідно даних за 2018 рік, 61,5% людей відвідують сайти забудовників саме з мобільних пристроїв, тому мобільна версія сайту пріоритетна. Цей та попередній фактори суто технічні, їх можна перевірити сервісами:
тут і тут.

Третій фактор. Сам контент, який бачить користувач та його послідовність. Його потрібно розміщувати по принципу "що важливіше, то вище". Як зрозуміти чи підходить контент? Відкривайте перший екран сайту та ставте собі 3 питання:

  • Зрозуміло? Ви зайшли на сайт і за перших 6 секунд зрозуміли, куди ви попали? Що продається? В якому місті цей комплекс розташований?
  • Цікаво? Є якась пропозиція, яка вас зацікавила та про яку ви би хотіли дізнатися більше?
  • Є заклик до дії? Є номер телефону, куди подзвонити? Є форма, яка просить номер телефону? Форма хоче просто номер телефону чи взамін обіцяє якусь цінність?

Всі блоки контенту мають доносити конкретну цінність та опиратися на те, що людям справді цікаво при виборі житла: де розміщений об'єкт, яка інфраструктура, що в самому ЖК, планування, ціни та чи надійний забудовник.

Четвертий фактор. Дизайн сайту. Він має робити правильній акцент на інформацію та відповідати очікуванням аудиторії. А якщо він буде занадто креативний та сучасний, то буде так само погано, як і зі застарілим з початку 2000-х.

Всі ці фактори потрібно враховувати ще на етапі прототипу сайту, якщо ви хочете рекламуватись та отримувати з цього результат.

Завантаж міні-книгу
"Як збільшити продажі нерухомості в 2 рази за 60 днів"

Думка чи Факт - на що опираєшся ти?

Кожен раз, коли я приходжу на зустріч і кажу, що сайт для реклами не годиться, то зі мною сперечаються, думають, що я їм хочу впарити сайт, а вони стільки його переробляли, що не готові ще тратити час та гроші.
Починають грати зі мною гру "доведи, чому сайт не підходить". І на кожен мій аргумент звучить відповідь, яка стосується конкретно самого власника компанії, як він веде себе, коли шукає щось в інтернеті :)
Обожнюю цей безтолковий процес. Кожен раз чую ті самі речі. З найпопулярніших: "до нас всі тільки дзвонять, ніхто не буде залишати заявку на сайті".

Як я казав попередньо, середня конверсія в дзвінок - 0,8%, максимальна, яку бачив - 2%, а якщо поставити форму на перший екран, то середня конверсія в заявку буде від 2%+0,8% в дзвінок. Таким чином, ми іншим сайтом або правками можемо в 2-4 рази оптимізувати рекламний бюджет. Новий сайт окупиться від кількох днів до місяця, залежно від бюджету, і всі щасливі.
Були в нас сайти, які конвертували 6-8% по новобудовах на об'ємі по 1000 заявок в місяць з трафіку Фейсбук, але це більш рідкісні випадки, ніж правило.

Це все до того, що опиратися треба на цифри, а не на поведінку власну чи бухгалтера.

Якщо хочете рекламуватися, то пам'ятайте що сайт це не про понти, а про отримання контактів потенційних клієнтів.

На цьому все, хай вам щастить та гроші течуть рікою :)

Залишився один крок
Вкажіть правильний номер телефону, підключений до месенджерів (WhatsApp - Viber - Telegram), так ми зможемо відправити вам презентацію з кейсами і цінами
Ваші дані в безпеці і не будуть передані третім особам
АГЕНЦІЯ
БАЗА ЗНАНЬ
ПОСЛУГИ
© 2019 Visione Interna
Facebook реклама
Google реклама
Створення сайтів
CRM-системи
Made on
Tilda